Myynnin yhteystiedot

Sähköpostiosoite on muotoa: etunimi.sukunimi@eltelnetworks.com

Myynnin johto ja markkinointi

Janne Kallionpää

Kaupallinen johtaja, myynti ja markkinointi

Janne vastaa Eltel Suomen myynnistä ja markkinoinnista. Liiketoiminnoilla ja asiakkuuksilla on avainasiakaspäälliköt.

Puhelin: 040 311 3191
janne.kallionpaa@eltelnetworks.com

Sähköliiketoiminta

Tuomas Antikainen

Voimajohdot , sähköasemat, tuulipuistot

Sami Peippo

Smart Grids, energia- ja älymittarointi

Puhelin: 040 311 2988
sami.peippo@eltelnetworks.com

Hannu Rovio

Sähkön jakeluverkot, pääsähkönjakelu, teollisuus ja suuret kiinteistöt

Puhelin: 040 311 3844
hannu.rovio@eltelnetworks.com

Tietoliikenneverkot

Raimo Hiisiö

Tietoliikenneverkot, konesalit ja yritysratkaisut

Puhelin: 040 311 3212
raimo.hiisio@eltelnetworks.com

Jaakko Penttinen

Sisäverkkoratkatkaisut teollisuuteen ja suuriin kiinteistöihin

Puhelin: 040 311 3528
jaakko.penttinen@eltelnetworks.com

Uusiutuva energia

Tuomas Antikainen

Voimajohdot , sähköasemat, tuulipuistot

Antti Lassila

Tuulipuistot

Puhelin: 040 311 4583
antti.lassila@@eltelnetworks.com

Samuli Sistonen

Kiinteistöinfra, sähköautojen lataus, aurinkosähköjärjestelmät

Puhelin: 040 311 3032
samuli.sistonen@eltelnetworks.com

Valaistus

Pekka Loitokari

Katu- ja tievalaistus, liikennevalot, erikoisvalaistus

Puhelin: 040 311 3019
pekka.loitokari@eltelnetworks.com

Turvatikas®

Pekka Kittilä

Tuotantopäällikkö

Puhelin: 040 311 2043
pekka.kittila@eltelnetworks.com

Kari Nikkinen

Tiimipäällikkö

Puhelin: 040 311 3498
kari.nikkinen@eltelnetworks.com

Turvatikas Safety Ladder

Asiakaspalvelu

Voit myös soittaa Palvelukeskukseemme puh. 020 411 222 tai täyttää yhteydenottolomakkeeseen mahdollisen kyselysi tai tarjouspyyntösi ja olemme sinuun pian yhteydessä.